گروه خبري : اخبار و اطلاعیه ها
تاريخ انتشار : 1401/10/24 - 18:53
كد :31320

پیام تبریک مدیریت شهری چهارباغ به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مهندس موسوی شهردار چهارباغ در پیامی میلاد فرخنده دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام زن و روز مادر را تبریک گفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدیریت شهری چهارباغ؛ بیستم جمادی الثانی سالروز میلاد بزرگترین بانوی دو جهان، حضرت زهرا(س) است.

بانویی که بیان شناخت تمام ابعاد شخصیتش بسی دشوار و دست یافتن به جایگاه والای معنوی‌اش برای عقل‌های معاش اندیش غیر ممکن است.

وجود نازنین حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها  منظومه و مخزن اسرار الهی است.حضرت زهرا(س) تجسم جمال و جلال الهی در کالبد و قالب انسانی بوده که جلوه‌هایی از بن‌مایه جمال را در زندگی خودشان و درفرازهای بلند دعای عرفه که درس آموزی از مکتب مادر است و تجلی جلال را در حمایتشان از ولایت و در شکوه و هیبت ثارالله شاهدیم.

تاریخ به این وجود ذی‌جود مباهات می کند وانکار این واقعیت، دلیلی بر عدم شناخت و غفلت در سایه تعصب جهالت است و تکرار فَبِأَیِّ آلَاءِ رَبِّکُمَا تُکَذِّبَانِ را در پی دارد.

تولد فاطمه زهرا(س)، میلاد نوری بود که شرق و غرب عالم را روشن کرد. او که در خانه بزرگترین مربی بشر متولد شده بود، در اثر بندگی خداوند و معرفت حق به جایگاهی رسید که الگوی تمام مردان و زنان شد.

نامگذاری سالروز ولادت باسعادت حضرت زهرا سلام الله علیها با نام زیبای مادر و همچنین انتساب آن به نام زن نشانه‌ی عظمت و اهمیت جایگاه و شأن مادران و زنان است.

مادر فرشته‌ای خود فراموش شده است که سختی‌های روزگار،  لطافت شکوفه‌ی مهرش را صیقل داده، اما مونس دل غمبارش، قلب رئوفش بوده و فراموشی را پیشه‌ی خود ساخته است و الفاظ، توانایی هم آوایی با احساس و ایثارش را ندارد و اشک است که به کمک الفاظ می‌آید تا معنا سازی نماید و فهم‌ها را التیام بخشد.

زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه نقش بسیار مهم و حیاتی در سلامت روانی جامعه و خانواده دارند. 

نقش تربیتی زن برای نسل‌ها موجب شده تا همواره نگاه ویژه‌ای نسبت به اثرگذاری زنان در شکل‌گیری جامعه‌ای پویا و سالم وجود داشته باشد.

انقلاب اسلامی زمینه فعالیت اجتماعی زنان را فراهم کرد تا جایی که در این چهار دهه شاهد رشد و بالندگی نسلی فرهیخته از زنان بودیم.

 ضمن تبریک بیستم جمادی الثانی سالروزمیلاد خجسته حضرت زهرا سلام الله علیها و زاد روز امام خمینی رضوان الله تعالی علیه، روز زن و هفته‏‌ی بزرگداشت مقام مادر ؛ برای همه مادران تاسی و الگو گرفتن از مکتب با افتخارحضرت صدیقه کبری را در سایه سار عنایات خاصه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف برای حمایت از ولایت و تربیت نسلی بصیر از درگاه حق تعالی مسالت داریم.

نظرات كاربران :
 
 

 آدرس شهرداری چهارباغ : میدان امام خمینی – بلوار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی
شماره تماس :  44562500 - 026   و  47 الی 02644563045
شماره فکس : 44565116 - 026

آدرس شورای اسلامی شهر چهارباغ : خیابان شهید بهشتی روبه روی خیابان معلم
شماره تماس : 14-10- 02644563109


آمار بازدید :

بازدید امروز : 89

بازدید امروز صفحات : 47

كل بازديدها : 1624707

افراد آنلاين : 14
اوقات شرقی به افق تهران:
اوقات شرعی